اهمیت و شیوع روابط جنسی

خرداد, 1394 2 نظرات آموزش, اختلالات کف لگن, اصلاح مزاج, پکیج درمانی, سلامت بدن, سلامت روان

رابطه جنسی یکی از اجزای اصلی رابطه زناشویی است. به میزان رضایت زوجین از روابط جنسی و توانایی در لذت بردن و لذت دادن به یکدیگر رضایت جنسی گفته می شود. که تنها لذت جسمانی نیست و شامل کلیه احساسات بوده و همچنین یک حق جنسی و یک عامل کلیدی در افزایش کیفیت زندگی و رضایت زناشویی می باشد.

رضایت جنسی، به عنوان پیش زمینه اي براي تقویت عواطف و احساسات بین زوج ها عمل کرده و در ادامه می تواند روی تربیت فرزندان اثر گذاشته و روابط اجتماعی آن ها را بهبود بخشد . رضایت جنسی منجر به کاهش بروز بسیاری از اختلالات و بیماری ها مانند سردردهای میگرنی، علائم سندرم قبل از قاعدگی (مثل سردرد، تنش و …) و التهاب مفاصل در زنان می شود.

رضایت جنسی پایین، احتمال طلاق را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. علت 50 تا 60 درصد طلاق های صورت گرفته مشکلات و اختلالات جنسی است و 40 درصد از خیانت ها و معاشرت های پنهانی در همسران ایرانی ناشی از عدم رضایتمندی یکی از زوجین است.
نارضایتی از رابطه جنسی می تواند منجر به خیانت، مشکلات عمیق در روابط زوجین، ایجاد تنفر از همسر، دلخوری، حسادت، رقابت، حس انتقام گیری، احساس تحقیر، احساس عدم اعتماد به نفس و احساس مورد بی اعتنایی واقع شدن، شود. عصبی بودن، بروز دردهای زیر دل، کمردردها، ناتوانی در تمرکز فکری و حتی ناتوانی در انجام کارهای معمولی نیز از دیگر عواقب عدم رضایت جنسی است.

بسیاری از افراد از اختلالات جنسی و نارضایتی جنسی رنج می برند اما از مطرح نمودن و صحبت کردن درباره ی آن احساس شرم و گناه می کنند و از تاثیر آن بر نارضایتی زناشویی و در نتیجه نارضایتی از زندگی خود غافلند و حتی آن را به عنوان یک راز تلقی کرده و از بیان آن اجتناب می کنند. اما خوشبختانه با ارائه آموزش، مشاوره و اطلاعات مورد نیاز در زمینه روابط جنسی، مشکلات جنسی قابل درمان هستند. در سایت “salamatbanoo” تلاش شده تا نیازهای آموزشی شما عزیزان برطرف شود و بتوانید به صورت مجازی آموزش ها و درمان های لازم مربوط به هر کدام از مشکلات جنسی را دریافت کنید.

مشکلات جنسی و اختلالات جنسی:

مشکلات جنسی و اختلالات جنسی باعث می شوند که شما دیگر خواهان برقراری رابطه جنسی نباشید یا از رابطه جنسی خودتون لذت نبرید. اختلال جنسی به مشکلی گفته می‌شود که در مراحل چرخه واکنش جنسی اتفاق می‌افتد.
 چرخه پاسخ جنسی به طور معمول شامل چهار مرحله است:
1)مرحله ی هیجان (شامل میل و برانگیختگی جنسی )
2)مرحله ی پایداری و ثبات
3) مرحله ی اوج لذت جنسی (ارگاسم)
4) مرحله ی فرونشینی
 مرحله ی هیجان( میل و برانگیختگی جنسی):
میل جنسی بیانگر افکار یا خیالپردازی هایی درباره ی ارتباط جنسی است.
برانگیختگی باعث بروز احساسات شهوانی و مرطوب شدن واژن می شود.
 در صورت وجود مشکل و اختلال در بی میلی جنسی و برانگیختگی جنسی، ابتدا دوره ی « دانش جنسی» را دانلود کنید و مطالعه کنید و سپس دوره ی« درمان بی میلی جنسی و عدم برانگیختگی جنسی» را دانلود کنید.
 اگر به علت افکار یا نگرش های ناسازگارانه برانگیخته نمی شوید، دوره ی « فکر خوب حال خوب» را دانلود کنید.
 اگر مشکلی در زندگی تان وجود دارد و نیاز به راه حل دارید، دوره ی «چگونه مسائلم رو حل کنم» را دانلود کنید.
 اگر هنگام رابطه ی جنسی افکار زیادی توی سرتون میاد و نمیتوتین تمرکز کنین و لذت ببرین از رابطه( چون باعث می شه هنگام رابطه خیس و لیز نشین و خشک باشین)، دوره ی «لذت از زندگی» رو دانلود کنید.
 مرحله ی پایداری یا ثبات:
در این مرحله تنش جنسی و احساس شهوانی شدت می گیرد.
 فاز ارگاسم: ارگاسم، لذت بخش ترین و زیباترین احساس جنسی است.
 در صورت وجود مشکل و اختلال در ارگاسم، دوره ی« درمان اختلال در ارگاسم» را دانلود کنین.
 مرحله ی فرونشینی یا تحلیل:
بعد از ارگاسم، زن احساس آرامش و خوشی می کند که همراه با از بین رفتن انقباض عضلات می باشد و اندام های تناسلی و رحم به حالت عادی بر می گردند. برای درمان اختلالات جنسی “ورکشاپ اختلالات کف لگن” رو دانلود کنین.

سایر محصولات:

برچسب ها
2 نظرات
 1. کاربر سایت

  کاربر سایت

  لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

  پاسخ
  1. کاربر سایت

   لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

   پاسخ

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.